Kronik Sorunlar

Dizel Partikül Filtresi Temizleme

Filtrede biriken partiküller belirli bir seviyeye geldiğinde temizlenmesi gerekir. Filtreniz kurum ile dolduğunda yakılarak temizlenmelidir. Aracınızı kullanırken bu durumu uyarı lambası yandığında fark edersiniz. 

 

Temizleme işlemi 3 şekilde gerçekleşebilir. 

 

1) Partikül Filtresinin Kendiliğinden Temizlenmesi : Bu işlem için özel bir şey yapmaya gerek yoktur. Aracı 2500/3000 devirde kullandığınızda egzos gazının yüksek sıcaklığı ile partiküller yanarak kendiliğinden temizlenir. 

 

2) ECU ( Motor Kontrol Ünitesi ) Partikül Fitresi Temizlemesi : Filtre belirli bir seviyede dolduğunda ECU özel bir işlem ile partikülleri kendisi temizler. 

 

3) Servis Filtre Temizleme İşlemi : Uyarı lambanızın yanması ile işleminiz yaklaşım yarım saat içerisinde tamamlanır ve aracınız kullanmaya hazır hale gelir. Diyagnostik cihazı ile temizleme işlemi gerçekleştirilir. Bazzı durumlarda motor yağının da değişmesi gerekebilir. 

 

Bilgisayar değerlerine göre motor devri arttırılarak da temizleme işlemi yapılabilir. Diğer bir işlem ise partikül temizleyici sprey yardımı ile temizlemedir. Bu işlemlerde yarım saat civarında sürmektedir. Kavrama Arızası

Volkswagen kavrama hatası markanın bir çok modelinde görülen bir kronik problemdir. Zamanında müdahale edilmemesi durumunda daha büyük problemlere sebep olabilir. Genel..

Devamı

EGR Valfi Arızası

Araçların çalışmasında çok öenmli bir yere sahip olan EGR Valfi zamanla kirlenme gibi sebeplerden dolayı aracın performansını etkileyebileceği gibi arızalara da seb..

Devamı

Dizel Partikül Filtresi Temizleme

Filtrede biriken partiküller belirli bir seviyeye geldiğinde temizlenmesi gerekir. Filtreniz kurum ile dolduğunda yakılarak temizlenmelidir. Aracınızı kullanırken bu durumu uyarı lambası yandığın..

Devamı

Enjektör Arıza

Benzinli ve Dizel Araçlarda Enjektör Arızası Belirtileri ;  Araç rolantide stop eder. Trafikte ışık, yoğunluk gibi durumlarda duran ve boşa aldığınız aracınızda stop etme prob..

Devamı
Toplam Kayıt: 4 [4 - 1] arası   
Sayfa: 1