Castrol Yağları

Dizel Partikül Filtresi Temizleme

Filtrede biriken partiküller belirli bir seviyeye geldiğinde temizlenmesi gerekir. Filtreniz kurum ile dolduğunda yakılarak temizlenmelidir. Aracınızı kullanırken bu durumu uyarı lambası yandığında fark edersiniz. 

 

Temizleme işlemi 3 şekilde gerçekleşebilir. 

 

1) Partikül Filtresinin Kendiliğinden Temizlenmesi : Bu işlem için özel bir şey yapmaya gerek yoktur. Aracı 2500/3000 devirde kullandığınızda egzos gazının yüksek sıcaklığı ile partiküller yanarak kendiliğinden temizlenir. 

 

2) ECU ( Motor Kontrol Ünitesi ) Partikül Fitresi Temizlemesi : Filtre belirli bir seviyede dolduğunda ECU özel bir işlem ile partikülleri kendisi temizler. 

 

3) Servis Filtre Temizleme İşlemi : Uyarı lambanızın yanması ile işleminiz yaklaşım yarım saat içerisinde tamamlanır ve aracınız kullanmaya hazır hale gelir. Diyagnostik cihazı ile temizleme işlemi gerçekleştirilir. Bazzı durumlarda motor yağının da değişmesi gerekebilir. 

 

Bilgisayar değerlerine göre motor devri arttırılarak da temizleme işlemi yapılabilir. Diğer bir işlem ise partikül temizleyici sprey yardımı ile temizlemedir. Bu işlemlerde yarım saat civarında sürmektedir. Toplam Kayıt: [0 - 1] arası   
Sayfa: